PLURIJETm 4/100 - 1 CP electropompa multirotoare autoamorsanta monofazata
Debit de până la 130 l/min (7,8 m³/h). Cap până la 50 m. Motor de 0,75 Kw (1 CP).
Optiuni de livrare
| Purtător | Descriere | Livrare estimata | |
|---|---|---|---|
![]() | Mail Boxes - 2 giorni | Acest curier livreaza in 48 ore din momentul in care ii incredintam produsele. | marți 7 aprilie - miercuri 8 aprilie |
![]() | Poste Italiane - 2 giorni Italia | Acest curier livreaza in 24/48 de ore din momentul in care ii incredintam produsele. | marți 7 aprilie - miercuri 8 aprilie |
![]() | DHL - 2 giorni Italia | Acest curier livreaza in 24/48 de ore din momentul in care ii incredintam produsele. | marți 7 aprilie - miercuri 8 aprilie |
![]() | Poste Italiane - 3 giorni punto di ritiro | Acest curier livrează în termen de 24/72 de ore din momentul în care le încredințăm produsele. | luni 6 aprilie |

Purtător: Mail Boxes - 2 giorni
Descriere: Acest curier livreaza in 48 ore din momentul in care ii incredintam produsele.
Livrare estimata:
marți 7 aprilie - miercuri 8 aprilie

Purtător: Poste Italiane - 2 giorni Italia
Descriere: Acest curier livreaza in 24/48 de ore din momentul in care ii incredintam produsele.
Livrare estimata:
marți 7 aprilie - miercuri 8 aprilie

Purtător: DHL - 2 giorni Italia
Descriere: Acest curier livreaza in 24/48 de ore din momentul in care ii incredintam produsele.
Livrare estimata:
marți 7 aprilie - miercuri 8 aprilie

Purtător: Poste Italiane - 3 giorni punto di ritiro
Descriere: Acest curier livrează în termen de 24/72 de ore din momentul în care le încredințăm produsele.
Livrare estimata:
luni 6 aprilie




Electropompa cu autoamorsare PLURIJETm 4/100 de la Pedrollo este soluția ideală pentru sectorul casnic.
Recomandat pentru aspirarea apei curate si a lichidelor neagresive din punct de vedere chimic pentru materialele care compun pompa.
Datorită capacității sale excelente de aspirație, poate garanta amorsarea până la 9 metri adâncime.
PLURIJETm 4/100 este recomandat in special pentru presurizarea si distributia apei in combinatie cu rezervoare de autoclave, pentru recuperarea apei pluviale, pentru sisteme de irigatii.
Pedrollo a creat această pompă cu scopul de a garanta eficiența, fiabilitatea și liniștea.
Datorita randamentului hidraulic ridicat reduce semnificativ consumul de energie electrica in comparatie cu pompele autoamorsante JET, garantand toata apa necesara.
Componentele din oțel inoxidabil fac PLURIJETm 4/100 fiabil și îi permit să reziste în timp.
Această pompă cu autoamorsare se caracterizează printr-o hidraulică multicelulară care garantează presiunea maximă cu puterea absorbită minimă, reducând în același timp turbulențele, o sursă inevitabilă de zgomot. În acest fel, pompa electrică devine semnificativ mai silențioasă.
- Conectarea motorului
- MONOFAZAT
- Putere (kW)
- 0,75
- Putere (CP)
- 1
- Absorbție la 230V (A)
- 5.8
- Gură de aspirație
- 1" 1/4
- Gura de livrare
- 1"
- Corpul pompei
- Oțel inoxidabil AISI 304
- Rotor
- Oțel inoxidabil AISI 304
- Numărul de rotoare
- 4
- Arbore cotit
- Oțel inoxidabil EN 10088-3 1.4104
- Supapă de sens invers
- Nu
- Grad de protecție
- IP 44
- Debit minim (l/min)
- 5
- Debit maxim (l/min)
- 130
- Înălțime minimă (m)
- 5
- Înălțime maximă (m)
- 50
- Locuri de muncă
- aprovizionare cu apă, sisteme de presurizare, irigare
- Temperatura maximă a lichidului (°C)
- +60°C
- Înălțime (cm)
- 20.2
- Lățime (cm)
- 18.2
- Adâncime (cm)
- 41,0
- Greutate (kg)
- 11.6
- Garanție (ani)
- 2
Comparați cu produse similare
![]() PLURIJETm 4/100 - 1 CP electropompa multirotoare autoamorsanta monofazataAcest produs Debit de până la 130 l/min (7,8 m³/h). Cap până la 50 m. Motor de 0,75 Kw (1 CP). | |
|---|---|
| Preț | Preț 402,60 € -42% 233,51 € |
| Conectarea motorului | Conectarea motorului MONOFAZAT |
| Putere (kW) | Putere (kW) 0,75 |
| Putere (CP) | Putere (CP) 1 |
| Absorbție la 230V (A) | Absorbție la 230V (A) 5.8 |
| Consum de curent la 400V (A) | Consum de curent la 400V (A) -- |
| Gură de aspirație | Gură de aspirație 1" 1/4 |
| Gura de livrare | Gura de livrare 1" |
| Corpul pompei | Corpul pompei Oțel inoxidabil AISI 304 |
| Rotor | Rotor Oțel inoxidabil AISI 304 |
| Numărul de rotoare | Numărul de rotoare 4 |
| Arbore cotit | Arbore cotit Oțel inoxidabil EN 10088-3 1.4104 |
| Supapă de sens invers | Supapă de sens invers Nu |
| Grad de protecție | Grad de protecție IP 44 |
| Debit minim (l/min) | Debit minim (l/min) 5 |
| Debit maxim (l/min) | Debit maxim (l/min) 130 |
| Înălțime minimă (m) | Înălțime minimă (m) 5 |
| Înălțime maximă (m) | Înălțime maximă (m) 50 |
| Lungimea cablului (m) | Lungimea cablului (m) -- |
| Locuri de muncă | Locuri de muncă aprovizionare cu apă, sisteme de presurizare, irigare |
| Temperatura maximă a lichidului (°C) | Temperatura maximă a lichidului (°C) +60°C |
| Înălțime (cm) | Înălțime (cm) 20.2 |
| Lățime (cm) | Lățime (cm) 18.2 |
| Adâncime (cm) | Adâncime (cm) 41,0 |
| Greutate (kg) | Greutate (kg) 11.6 |
| Garanție (ani) | Garanție (ani) 2 |
