Pompë elektrike pishinë trefazore MAGNIFICA 3 - 1.5 HP
Shpejtësia e prurjes deri në 525 l/min (30 m³/h). Koka deri në 15.5 m. Motori 1.1 Kw (1.5 HP).
Opsionet e dorëzimit
| Transportuesi | Përshkrim | Dorëzimi i parashikuar | |
|---|---|---|---|
![]() | Mail Boxes - 2 giorni | Ky korrier bën dërgesë brenda 48 orëve nga momenti që ne i besojmë produktet atij. | e martë 7 prill - e mërkurë 8 prill |
![]() | Poste Italiane - 2 giorni Italia | Ky korrier bën dërgesë brenda 24/48 orëve nga momenti që ne i besojmë produktet atij. | e martë 7 prill - e mërkurë 8 prill |
![]() | DHL - 2 giorni Italia | Ky korrier bën dërgesë brenda 24/48 orëve nga momenti që ne i besojmë produktet atij. | e martë 7 prill - e mërkurë 8 prill |
![]() | Poste Italiane - 3 giorni punto di ritiro | Ky korrier dorëzon brenda 24/72 orëve nga momenti që ne ua besojmë produktet. | e martë 7 prill |

Transportuesi: Mail Boxes - 2 giorni
Përshkrim: Ky korrier bën dërgesë brenda 48 orëve nga momenti që ne i besojmë produktet atij.
Dorëzimi i vlerësuar:
e martë 7 prill - e mërkurë 8 prill

Transportuesi: Poste Italiane - 2 giorni Italia
Përshkrim: Ky korrier bën dërgesë brenda 24/48 orëve nga momenti që ne i besojmë produktet atij.
Dorëzimi i vlerësuar:
e martë 7 prill - e mërkurë 8 prill

Transportuesi: DHL - 2 giorni Italia
Përshkrim: Ky korrier bën dërgesë brenda 24/48 orëve nga momenti që ne i besojmë produktet atij.
Dorëzimi i vlerësuar:
e martë 7 prill - e mërkurë 8 prill

Transportuesi: Poste Italiane - 3 giorni punto di ritiro
Përshkrim: Ky korrier dorëzon brenda 24/72 orëve nga momenti që ne ua besojmë produktet.
Dorëzimi i vlerësuar:
e martë 7 prill




Pompa elektrike vetë-mbushëse me parafiltër MAGNIFICA 3 nga Pedrollo është e përshtatshme për qarkullimin dhe filtrimin e ujit të pishinës, veçanërisht për ato që kërkojnë shpejtësi të madhe rrjedhjeje.
Ka një normë rrjedhjeje që varion nga 100 në 525 litra në minutë me një prevalencë prej 6 deri në 15.5 metra.
Rekomandohet për pishina deri në 180 metër kub. Uji për pishina me pH 6.5 – 8.4.
Instalimi duhet të kryhet në vende të ajrosura dhe të mbrojtura nga moti me hapësirë adekuate për mirëmbajtje.
- Lidhja e motorit
- TRE-FAZË
- Fuqia (Kw)
- 1.1
- Fuqia (KF)
- 1.5
- Thithja në 230V (A)
- 5.4
- Kondensator
- 31.5 µF 450 VL
- Gojë thithëse
- 2"
- Gojë shpërndarjeje
- 2"
- Rrotullues
- Noryl
- Numri i impelluesve
- 1
- Valvula e kontrollit
- Jo
- Shkalla e mbrojtjes
- IP 55
- Shkalla minimale e rrjedhjes (l./min.)
- 100
- Shkalla maksimale e rrjedhjes (l./min.)
- 525
- Koka minimale (m.)
- 6
- Koka maksimale (m.)
- 15.5
- Punë
- qarkullimi në pishinë
- Temperatura maksimale e lëngut (°C)
- +45°C
- Lartësia (cm)
- 35.3
- Gjerësia (cm)
- 23.5
- Thellësia (cm)
- 65.7
- Pesha (Kg)
- 19.4
- Garancia (vite)
- 2
|
|
|
|
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

Kushinetat
| Kushineta motorike anësore e pompës | 6204 2RS |
| Kushineta e motorit në anën e kundërt | 6204 2RS |
Mbajtja e pemëve
| Lloji i vulës | Vula e vetme mekanike |
| Modeli anësor i pompës | AR-20R |
| Diametri i LP | 20 |
| Unazë fikse LP | Qeramike |
| Unazë rrotulluese LP | Grafit |
| LP elastomer | NBR |
Materiale
| 1.0 - Trupi i pompës | Teknopolimer i përforcuar |
| 1.4 - Themelore | Teknopolimer i përforcuar |
| 2.0 - Kapak | Polimer anti-UV |
| 2.1 - Mbulesa e mbajtësit të vulës | Teknopolimer i përforcuar |
| 3.0 - Shtytës | Teknopolimer i përforcuar |
| 4.0 - Boshti i pompës | Çelik inox EN 1.4057 (AISI 431) |
| 5.1 - Diffuser | Teknopolimer i përforcuar |
| 6.0 - Mbajtëse e motorit | EN-AB 46100 alumini |
| 8.0 - Rrjeti/Filtri i thithjes | Teknopolimer i përforcuar |
Krahasoni me produkte të ngjashme
![]() Pompë elektrike pishinë trefazore MAGNIFICA 3 - 1.5 HPKy produkt Shpejtësia e prurjes deri në 525 l/min (30 m³/h). Koka deri në 15.5 m. Motori 1.1 Kw (1.5 HP). | |
|---|---|
| Çmimi | Çmimi 763,72 EUR -42% 442,96 EUR |
| Lidhja e motorit | Lidhja e motorit TRE-FAZË |
| Fuqia (Kw) | Fuqia (Kw) 1.1 |
| Fuqia (KF) | Fuqia (KF) 1.5 |
| Thithja në 230V (A) | Thithja në 230V (A) 5.4 |
| Konsumi i rrymës në 400V (A) | Konsumi i rrymës në 400V (A) -- |
| Kondensator | Kondensator 31.5 µF 450 VL |
| Gojë thithëse | Gojë thithëse 2" |
| Gojë shpërndarjeje | Gojë shpërndarjeje 2" |
| Trupi i pompës | Trupi i pompës -- |
| Rrotullues | Rrotullues Noryl |
| Numri i impelluesve | Numri i impelluesve 1 |
| Bosht boshti | Bosht boshti -- |
| Valvula e kontrollit | Valvula e kontrollit Jo |
| Shkalla e mbrojtjes | Shkalla e mbrojtjes IP 55 |
| Shkalla minimale e rrjedhjes (l./min.) | Shkalla minimale e rrjedhjes (l./min.) 100 |
| Shkalla maksimale e rrjedhjes (l./min.) | Shkalla maksimale e rrjedhjes (l./min.) 525 |
| Koka minimale (m.) | Koka minimale (m.) 6 |
| Koka maksimale (m.) | Koka maksimale (m.) 15.5 |
| Punë | Punë qarkullimi në pishinë |
| Temperatura maksimale e lëngut (°C) | Temperatura maksimale e lëngut (°C) +45°C |
| Tensioni i motorit | Tensioni i motorit -- |
| Lartësia (cm) | Lartësia (cm) 35.3 |
| Gjerësia (cm) | Gjerësia (cm) 23.5 |
| Thellësia (cm) | Thellësia (cm) 65.7 |
| Pesha (Kg) | Pesha (Kg) 19.4 |
| Garancia (vite) | Garancia (vite) 2 |
