€27.13 €33.49 -19%
Irrigation control units
There are 106 products.
MultiControl Duo - 2-zone control unit for faucets
Manages 2 irrigation zones. LCD display.
€117.44
€144.98
| Number of zones | 2 |
| WiFi | No |
| Diet | drums |
| Attack size | 3/4 " |
| Bluetooth | No |
NODE-BT-100-VALVE-B - 1-zone cockpit control unit
With solenoid valve. 1" connection. Manages 1 irrigation zone. Bluetooth.
€115.83
€121.93
| Number of zones | 1 |
| WiFi | option |
| Diet | drums |
| Attack size | 1 " |
| Type of attack | female/female |
| Bluetooth | Yes |
Water Control - 1-zone control unit for tap
Manages 1 irrigation zone. Bluetooth.
€78.06
€96.37
| Number of zones | 1 |
| WiFi | No |
| Diet | drums |
| Attack size | 3/4 " |
| Bluetooth | Yes |
P2C-401-E - 4 to 23 zone outdoor control unit
Manages 4 irrigation zones. WiFi optional.
€190.95
€201.00
| Number of zones | 4 |
| WiFi | option |
| Modular | Yes |
| Diet | mains voltage |
| Bluetooth | No |
HPC-401-E - 4 to 23 zone outdoor control unit
Manages 4 irrigation zones. WiFi.
€373.20
€392.84
| Number of zones | 4 |
| WiFi | Yes |
| Modular | Yes |
| Diet | mains voltage |
| Bluetooth |
NODE-100-VALVE-B - 1-zone cockpit control unit
With solenoid valve. 1" connection. Manages 4 irrigation zones. LCD display.
€159.36
€167.75
| Number of zones | 1 |
| WiFi | No |
| Diet | drums |
| Attack size | 1 " |
| Type of attack | female/female |
| Bluetooth | No |
HCC-800-M - 8 to 54 zone outdoor control unit
Manages 8 irrigation zones. WiFi. Metal cabinet.
€1,343.58
€1,414.30
| Number of zones | 8 |
| WiFi | Yes |
| Modular | Yes |
| Diet | mains voltage |
| Bluetooth |
HCC-800-PL - 8 to 38 zone outdoor control unit
Manages 8 irrigation zones. WiFi. Plastic cabinet.
€890.11
€936.96
| Number of zones | 8 |
| WiFi | Yes |
| Modular | Yes |
| Diet | mains voltage |
| Bluetooth |
A2C-75D-P - Control unit with decoder from 75 to 225 zones for outdoor use
Manages 75 irrigation zones. Optional WiFi. Plastic cabinet.
€2,731.76
€2,875.54
| Number of zones | 75 |
| WiFi | option |
| Modular | Yes |
| Diet | mains voltage |
| Bluetooth |
€121.99
€203.31
| Number of zones | 1 |
| WiFi | No |
| Diet | drums |
| Bluetooth | Yes |


