€27.13 €33.49 -19%
Rotating underground
There are 46 products.
SRM-04 - Pop-up sprinkler, 9.4 m range
Turret height 10 centimetres.
€9.35
€9.85
| Max. flow rate (l./min.) | 11.4 |
| Max. range (m) | 9.4 |
| Attack size | 1/2 " |
| Type of attack | female |
| Thread | BSPP |
| Max. precipitation rate (mm/h) | 11 |
MINI 8 - Pop-up sprinkler, 10.7 m range
Turret height 10 centimetres.
€16.43
€24.16
| Max. flow rate (l./min.) | 11.3 |
| Max. range (m) | 10.7 |
| Attack size | 1/2 " |
| Type of attack | female |
| Thread | BSPP |
3504-PC - Pop-up sprinkler, 10.7 m range
Turret height 10 centimetres.
€14.74
€24.57
| Max. flow rate (l./min.) | 17.4 |
| Max. range (m) | 10.7 |
| Attack size | 1/2 " |
| Type of attack | female |
| Thread | BSPP |
3504-PC SAM - Pop-up sprinkler, 10.7 m range
Turret height 10 cm. With check valve.
€22.85
€38.08
| Max. flow rate (l./min.) | 17.4 |
| Max. range (m) | 10.7 |
| Attack size | 1/2 " |
| Type of attack | female |
| Thread | BSPP |
PGJ-04 - Pop-up sprinkler, 11.6 m range
Turret height 10 centimetres.
€9.87
€10.39
| Max. flow rate (l./min.) | 16.7 |
| Max. range (m) | 11.6 |
| Attack size | 1/2 " |
| Type of attack | female |
| Thread | BSPP |
| Max. precipitation rate (mm/h) | 15.0 |
PGP-04 - Pop-up sprinkler, 14 m range
Turret height 10 centimetres.
€11.60
€12.21
| Max. flow rate (l./min.) | 53.8 |
| Max. range (m) | 14 |
| Attack size | 3/4 " |
| Type of attack | female |
| Thread | BSPP |
| Max. precipitation rate (mm/h) | 10 |
PGP-ADJ - Pop-up sprinkler, 15 m range
Turret height 10 centimetres.
€11.16
€11.75
| Max. flow rate (l./min.) | 53.7 |
| Max. range (m) | 15 |
| Attack size | 3/4 " |
| Type of attack | female |
| Thread | BSPP |
| Max. precipitation rate (mm/h) | 10 |
T5P-RS - Pop-up sprinkler, 15.2 m range
Turret height 12.7 cm. With Rapid Set system.
€20.03
€29.45
| Max. flow rate (l./min.) | 36.5 |
| Max. range (m) | 15.2 |
| Attack size | 3/4 " |
| Type of attack | female |
| Thread | BSPP |
T5HPE-RS - Pop-up sprinkler, 15.2 m range
Turret height 30 centimeters. With Rapid Set system.
€64.19
€94.40
| Max. flow rate (l./min.) | 36.5 |
| Max. range (m) | 15.2 |
| Attack size | 3/4 " |
| Type of attack | female |
| Thread | BSPP |
5004-PC30 - Pop-up sprinkler, 15.2 m range
Turret height 10 centimetres.
€16.18
€26.96
| Max. flow rate (l./min.) | 36.6 |
| Max. range (m) | 15.2 |
| Attack size | 3/4 " |
| Type of attack | female |
| Thread | BSPP |
| Min. precipitation rate (mm/h) | 5 |
| Max. precipitation rate (mm/h) | 38 |
5004Plus-PC30 - Pop-up sprinkler, 15.2 m range
Turret height 10 cm. With check valve.
€20.50
€34.16
| Max. flow rate (l./min.) | 36.6 |
| Max. range (m) | 15.2 |
| Attack size | 3/4 " |
| Type of attack | female |
| Thread | BSPP |
| Min. precipitation rate (mm/h) | 5 |
| Max. precipitation rate (mm/h) | 38 |
5004-PC30 SAM - Pop-up sprinkler, 15.2 m range
Last items in stock
Turret height 10 cm. With check valve.
€25.16
€41.93
| Max. flow rate (l./min.) | 36.6 |
| Max. range (m) | 15.2 |
| Attack size | 3/4 " |
| Type of attack | female |
| Thread | BSPP |
| Min. precipitation rate (mm/h) | 5 |
| Max. precipitation rate (mm/h) | 38 |