Pompa electrica trifazata de piscina MAGNIFICA 2 - 1 CP
Debit de până la 400 l/min (24 m³/h). Cap până la 17 m. Motor de 0,75 Kw (1 CP).
Optiuni de livrare
| Purtător | Descriere | Livrare estimata | |
|---|---|---|---|
![]() | Mail Boxes - 2 giorni | Acest curier livreaza in 48 ore din momentul in care ii incredintam produsele. | marți 7 aprilie - miercuri 8 aprilie |
![]() | Poste Italiane - 2 giorni Italia | Acest curier livreaza in 24/48 de ore din momentul in care ii incredintam produsele. | marți 7 aprilie - miercuri 8 aprilie |
![]() | DHL - 2 giorni Italia | Acest curier livreaza in 24/48 de ore din momentul in care ii incredintam produsele. | marți 7 aprilie - miercuri 8 aprilie |
![]() | Poste Italiane - 3 giorni punto di ritiro | Acest curier livrează în termen de 24/72 de ore din momentul în care le încredințăm produsele. | marți 7 aprilie |

Purtător: Mail Boxes - 2 giorni
Descriere: Acest curier livreaza in 48 ore din momentul in care ii incredintam produsele.
Livrare estimata:
marți 7 aprilie - miercuri 8 aprilie

Purtător: Poste Italiane - 2 giorni Italia
Descriere: Acest curier livreaza in 24/48 de ore din momentul in care ii incredintam produsele.
Livrare estimata:
marți 7 aprilie - miercuri 8 aprilie

Purtător: DHL - 2 giorni Italia
Descriere: Acest curier livreaza in 24/48 de ore din momentul in care ii incredintam produsele.
Livrare estimata:
marți 7 aprilie - miercuri 8 aprilie

Purtător: Poste Italiane - 3 giorni punto di ritiro
Descriere: Acest curier livrează în termen de 24/72 de ore din momentul în care le încredințăm produsele.
Livrare estimata:
marți 7 aprilie




Electropompa autoamorsanta cu prefiltru MAGNIFICA 2 de la Pedrollo este potrivita pentru circulatia si filtrarea apei din piscina, in special celor care necesita debite mari.
Are un debit care variază de la 100 la 400 litri pe minut cu o prevalență de 5 până la 17 metri.
Este recomandat pentru piscine de pana la 180 de metri cubi. Apa pentru utilizarea piscinei cu pH 6,5 – 8.4.
Instalarea trebuie efectuată în locuri ventilate și protejate de intemperii, cu spațiu adecvat pentru întreținere.
- Conectarea motorului
- TRIFAZAT
- Putere (kW)
- 0,75
- Putere (CP)
- 1
- Absorbție la 230V (A)
- 3.6
- Condensator
- 20 µF 450 VL
- Gură de aspirație
- 2"
- Gura de livrare
- 2"
- Rotor
- Noryl
- Numărul de rotoare
- 1
- Supapă de sens invers
- Nu
- Grad de protecție
- IP 55
- Debit minim (l/min)
- 100
- Debit maxim (l/min)
- 400
- Înălțime minimă (m)
- 5
- Înălțime maximă (m)
- 17 ani
- Locuri de muncă
- circulația în piscină
- Temperatura maximă a lichidului (°C)
- +45°C
- Înălțime (cm)
- 35,3
- Lățime (cm)
- 23,5
- Adâncime (cm)
- 58,3
- Greutate (kg)
- 14.1
- Garanție (ani)
- 2
|
|
|
|
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Comparați cu produse similare
![]() Pompa electrica trifazata de piscina MAGNIFICA 2 - 1 CPAcest produs Debit de până la 400 l/min (24 m³/h). Cap până la 17 m. Motor de 0,75 Kw (1 CP). | |
|---|---|
| Preț | Preț 616,10 € -42% 357,34 € |
| Conectarea motorului | Conectarea motorului TRIFAZAT |
| Putere (kW) | Putere (kW) 0,75 |
| Putere (CP) | Putere (CP) 1 |
| Absorbție la 230V (A) | Absorbție la 230V (A) 3.6 |
| Consum de curent la 400V (A) | Consum de curent la 400V (A) -- |
| Condensator | Condensator 20 µF 450 VL |
| Gură de aspirație | Gură de aspirație 2" |
| Gura de livrare | Gura de livrare 2" |
| Corpul pompei | Corpul pompei -- |
| Rotor | Rotor Noryl |
| Numărul de rotoare | Numărul de rotoare 1 |
| Arbore cotit | Arbore cotit -- |
| Supapă de sens invers | Supapă de sens invers Nu |
| Grad de protecție | Grad de protecție IP 55 |
| Debit minim (l/min) | Debit minim (l/min) 100 |
| Debit maxim (l/min) | Debit maxim (l/min) 400 |
| Înălțime minimă (m) | Înălțime minimă (m) 5 |
| Înălțime maximă (m) | Înălțime maximă (m) 17 ani |
| Locuri de muncă | Locuri de muncă circulația în piscină |
| Temperatura maximă a lichidului (°C) | Temperatura maximă a lichidului (°C) +45°C |
| Tensiune motor | Tensiune motor -- |
| Înălțime (cm) | Înălțime (cm) 35,3 |
| Lățime (cm) | Lățime (cm) 23,5 |
| Adâncime (cm) | Adâncime (cm) 58,3 |
| Greutate (kg) | Greutate (kg) 14.1 |
| Garanție (ani) | Garanție (ani) 2 |
