ILCRBY100S - 1" micro-irrigation filter
Cartridge filter. 120 mesh. Maximum pressure 10 bar. Large capacity.
€11.71
€19.52
| Attack size | 1 " |
| Filtering capacity (mesh) | 120 |
| Type of attack | male/male |
There are 266 products.
| Attack size | 1 " |
| Filtering capacity (mesh) | 120 |
| Type of attack | male/male |
| Attack size | 1 1/2 " |
| Type of attack | male/male |
| Attack size | 1 1/2 " |
| Type of attack | male/male |
| Attack size | 2" |
| Type of attack | male/male |
| Attack size | 2" |
| Type of attack | male/male |
| Attack size | 1 " |
| Filtering capacity (mesh) | 200 |
| Type of attack | male/male |
| Max. flow rate (l./min.) | 2.1 |
| Max. range (m) | 4.2 |
| Max. flow rate (l./min.) | 2.1 |
| Max. range (m) | 4.2 |
| Number of zones | 1 |
| Number of zones | 2 |