€27.13 €33.49 -19%
Garden irrigation
There are 927 products.
252-21-56 - 1 "1/2 water valve
Female / female connection. In ABS and reinforced Nylon. With flow regulator.
€244.04
€358.88
| Attack size | 1 1/2 " |
| Type of attack | female/female |
EHC-01-04 - 4 zone electro-hydraulic converter
Without cabinet. For NA hydraulic systems
€180.31
€265.15
EHC-01-12 - Electrohydraulic converter 12 zones
Without cabinet. For NA hydraulic systems
€1,241.67
€1,825.99
LPS210 - Pop-up sprinkler, 3m range
Turret height 5 cm. Variable working angle.
€3.53
€5.19
| Max. flow rate (l./min.) | 9.4 |
| Max. range (m) | 3 |
| Attack size | 1/2 " |
| Type of attack | female |
| Thread | BSPP |
LPS212 - Pop-up sprinkler, 3.6 m range
Turret height 5 cm. Variable working angle.
€3.53
€5.19
| Max. flow rate (l./min.) | 9.4 |
| Max. range (m) | 3.6 |
| Attack size | 1/2 " |
| Type of attack | female |
| Thread | BSPP |
LPS215 - Pop-up sprinkler, 4.5 m range
Turret height 5 cm. Variable working angle.
€3.53
€5.19
| Max. flow rate (l./min.) | 9.4 |
| Max. range (m) | 4.5 |
| Attack size | 1/2 " |
| Type of attack | female |
| Thread | BSPP |
LPS217 - Pop-up sprinkler, 5.2 m range
Turret height 5 cm. Variable working angle.
€3.53
€5.19
| Max. flow rate (l./min.) | 9.4 |
| Max. range (m) | 5.2 |
| Attack size | 1/2 " |
| Type of attack | female |
| Thread | BSPP |
570Z-2P - 5cm Pop-up Sprinkler
Turret height 5 cm. WITHOUT NOZZLE.
€4.69
€6.89
| Max. flow rate (l./min.) | 17 |
| Max. range (m) | 5.2 |
| Attack size | 1/2 " |
| Type of attack | female |
| Thread | BSPP |
570Z-2LP - 5cm Pop-up Sprinkler
For low pressures. Turret height 5 cm. WITHOUT NOZZLE.
€5.42
€7.97
| Max. flow rate (l./min.) | 17 |
| Max. range (m) | 5.2 |
| Attack size | 1/2 " |
| Type of attack | female |
| Thread | BSPP |
1802 - 5cm Pop-up Sprinkler
Turret height 5 cm. WITHOUT NOZZLE.
€3.25
€5.42
| Max. flow rate (l./min.) | 5.5 |
| Max. range (m) | 5.5 |
| Attack size | 1/2 " |
| Type of attack | female |
| Thread | BSPP |
570Z-3P - 7.5cm Pop-up Sprinkler
Turret height 7.5 cm. WITHOUT NOZZLE.
€4.57
€6.72
| Max. flow rate (l./min.) | 17 |
| Max. range (m) | 5.5 |
| Attack size | 1/2 " |
| Type of attack | female |
| Thread | BSPP |
570Z-3LP - 7.5cm Pop-up Sprinkler
For low pressures. Turret height 7.5 centimeters. WITHOUT NOZZLE.
€5.42
€7.97
| Max. flow rate (l./min.) | 17 |
| Max. range (m) | 5.5 |
| Attack size | 1/2 " |
| Type of attack | female |
| Thread | BSPP |
