€27.13 €33.49 -19%
Sprinklers
There are 112 products.
LPS210 - Pop-up sprinkler, 3m range
Turret height 5 cm. Variable working angle.
€3.63
€5.34
| Max. flow rate (l./min.) | 9.4 |
| Max. range (m) | 3 |
| Attack size | 1/2 " |
| Type of attack | female |
| Thread | BSPP |
LPS212 - Pop-up sprinkler, 3.6 m range
Turret height 5 cm. Variable working angle.
€3.63
€5.34
| Max. flow rate (l./min.) | 9.4 |
| Max. range (m) | 3.6 |
| Attack size | 1/2 " |
| Type of attack | female |
| Thread | BSPP |
LPS215 - Pop-up sprinkler, 4.5 m range
Turret height 5 cm. Variable working angle.
€3.63
€5.34
| Max. flow rate (l./min.) | 9.4 |
| Max. range (m) | 4.5 |
| Attack size | 1/2 " |
| Type of attack | female |
| Thread | BSPP |
LPS217 - Pop-up sprinkler, 5.2 m range
Turret height 5 cm. Variable working angle.
€3.63
€5.34
| Max. flow rate (l./min.) | 9.4 |
| Max. range (m) | 5.2 |
| Attack size | 1/2 " |
| Type of attack | female |
| Thread | BSPP |
570Z-2P - 5cm Pop-up Sprinkler
Turret height 5 cm. WITHOUT NOZZLE.
€4.83
€7.10
| Max. flow rate (l./min.) | 17 |
| Max. range (m) | 5.2 |
| Attack size | 1/2 " |
| Type of attack | female |
| Thread | BSPP |
570Z-2LP - 5cm Pop-up Sprinkler
For low pressures. Turret height 5 cm. WITHOUT NOZZLE.
€5.58
€8.21
| Max. flow rate (l./min.) | 17 |
| Max. range (m) | 5.2 |
| Attack size | 1/2 " |
| Type of attack | female |
| Thread | BSPP |
1802 - 5cm Pop-up Sprinkler
Turret height 5 cm. WITHOUT NOZZLE.
€3.38
€5.64
| Max. flow rate (l./min.) | 5.5 |
| Max. range (m) | 5.5 |
| Attack size | 1/2 " |
| Type of attack | female |
| Thread | BSPP |
570Z-3P - 7.5cm Pop-up Sprinkler
Turret height 7.5 cm. WITHOUT NOZZLE.
€4.71
€6.93
| Max. flow rate (l./min.) | 17 |
| Max. range (m) | 5.5 |
| Attack size | 1/2 " |
| Type of attack | female |
| Thread | BSPP |
570Z-3LP - 7.5cm Pop-up Sprinkler
For low pressures. Turret height 7.5 centimeters. WITHOUT NOZZLE.
€5.58
€8.21
| Max. flow rate (l./min.) | 17 |
| Max. range (m) | 5.5 |
| Attack size | 1/2 " |
| Type of attack | female |
| Thread | BSPP |
LPS408 - Pop-up sprinkler with 2.4 m range
Turret height 10 cm. Variable working angle.
€3.63
€5.34
| Max. flow rate (l./min.) | 9.4 |
| Max. range (m) | 2.4 |
| Attack size | 1/2 " |
| Type of attack | female |
| Thread | BSPP |
LPS410 - Pop-up sprinkler with 3 m range
Turret height 10 cm. Variable working angle.
€3.63
€5.34
| Max. flow rate (l./min.) | 9.4 |
| Max. range (m) | 3 |
| Attack size | 1/2 " |
| Type of attack | female |
| Thread | BSPP |
US-410 - Pop-up sprinkler, 3 m range
Turret height 10 centimeters. Variable working angle.
€3.78
€6.30
| Max. flow rate (l./min.) | 14 |
| Max. range (m) | 3.1 |
| Attack size | 1/2 " |
| Type of attack | female |
| Thread | BSPP |


