€27.13 €33.49 -19%
Garden irrigation
There are 927 products.
XP400X - Xeri-Pop Static Sprinkler
Turret height 10 centimeters. WITHOUT NOZZLE.
€2.78
€4.64
| Max. flow rate (l./min.) | 45.4 |
| Max. range (m) | 21.4 |
| Attack size | 1 1/4 " |
| Type of attack | female |
| Thread | BSPP |
PSU-02-12A - Pop-up sprinkler, 3.7 m range
Turret height 5 cm. Variable working angle.
€2.41
€2.54
| Max. flow rate (l./min.) | 9.84 |
| Max. range (m) | 3.7 |
| Attack size | 1/2 " |
| Type of attack | female |
| Thread | BSPP |
PSU-04-10A - Pop-up sprinkler, 3 m range
Turret height 10 centimeters. Variable working angle.
€2.19
€2.31
| Max. flow rate (l./min.) | 7.55 |
| Max. range (m) | 3 |
| Attack size | 1/2 " |
| Type of attack | female |
| Thread | BSPP |
US-408HE - Pop-up sprinkler, 2.4 m range
Turret height 10 centimeters. Variable working angle.
€3.99
€6.65
| Max. flow rate (l./min.) | 14 |
| Max. range (m) | 2.4 |
| Attack size | 1/2 " |
| Type of attack | female |
| Thread | BSPP |
PSU-02-15A - Pop-up sprinkler, 4.6 m range
Turret height 5 cm. Variable working angle.
€2.41
€2.54
| Max. flow rate (l./min.) | 14.28 |
| Max. range (m) | 4.6 |
| Attack size | 1/2 " |
| Type of attack | female |
| Thread | BSPP |
1804 - 10cm Pop-up Sprinkler
Turret height 10 centimeters. WITHOUT NOZZLE.
€2.91
€4.86
| Max. flow rate (l./min.) | 5.5 |
| Max. range (m) | 5.5 |
| Attack size | 1/2 " |
| Type of attack | female |
| Thread | BSPP |
1804 SAM - 10cm Pop-up Sprinkler
Turret height 10 centimeters. WITHOUT NOZZLE.
€5.97
€9.96
| Max. flow rate (l./min.) | 5.5 |
| Max. range (m) | 5.5 |
| Attack size | 1/2 " |
| Type of attack | female |
| Thread | BSPP |
1804 SAM-PRS - 10cm Pop-up Sprinkler
Turret height 10 centimeters. WITHOUT NOZZLE.
€10.62
€17.70
| Max. flow rate (l./min.) | 5.5 |
| Max. range (m) | 5.5 |
| Attack size | 1/2 " |
| Type of attack | female |
| Thread | BSPP |
PROS-04 - 10cm Pop-up Sprinkler
Turret height 10 centimeters. WITHOUT NOZZLE.
€1.96
€2.06
| Max. flow rate (l./min.) | 14.91 |
| Max. range (m) | 10.7 |
| Attack size | 1/2 " |
| Type of attack | female |
| Thread | BSPP |
570Z-6P - 15cm Pop-up Sprinkler
Turret height 15 centimeters. WITHOUT NOZZLE.
€14.40
€21.18
| Max. flow rate (l./min.) | 17 |
| Max. range (m) | 5.5 |
| Attack size | 1/2 " |
| Type of attack | female |
| Thread | BSPP |
570Z-6SI - 15cm Pop-up Sprinkler
Turret height 15 centimeters. Base and side attachment. WITHOUT NOZZLE.
€18.09
€26.61
| Max. flow rate (l./min.) | 17 |
| Max. range (m) | 5.5 |
| Attack size | 1/2 " |
| Type of attack | female |
| Thread | BSPP |
570Z-6P-XF - 15cm Pop-up Sprinkler
Turret height 15 centimeters. With X-Flow device. WITHOUT NOZZLE.
€19.84
€29.17
| Max. flow rate (l./min.) | 17 |
| Max. range (m) | 5.2 |
| Attack size | 1/2 " |
| Type of attack | female |
| Thread | BSPP |