€27.13 €33.49 -19%
Sprinklers
There are 113 products.
PROS-03 - 7.5cm Pop-up Sprinkler
Turret height 7.5 cm. WITHOUT NOZZLE.
€1.96
€2.06
| Max. flow rate (l./min.) | 14.91 |
| Max. range (m) | 10.7 |
| Attack size | 1/2 " |
| Type of attack | female |
| Thread | BSPP |
Eagle 952E - Pop-up sprinkler, 31.8 m throw
Turret height 8.3 centimeters.
€611.22
€1,018.70
| Max. flow rate (l./min.) | 206.4 |
| Max. range (m) | 31.8 |
| Attack size | 1 1/2 " |
| Type of attack | female |
| Thread | ACME |
5004-PC30 SAM - Pop-up sprinkler, 15.2 m range
Last items in stock
Turret height 10 cm. With check valve.
€25.16
€41.93
| Max. flow rate (l./min.) | 36.6 |
| Max. range (m) | 15.2 |
| Attack size | 3/4 " |
| Type of attack | female |
| Thread | BSPP |
| Min. precipitation rate (mm/h) | 5 |
| Max. precipitation rate (mm/h) | 38 |
€323.99
€399.99
| Max. range (m) | 10.5 |
| Work surface (m2) | 320 |
€36.44
€44.99
| Max. range (m) | 12 |
| Work surface (m2) | 450 |