€27.13 €33.49 -19%
Prices drop
There are 4526 products.
ILCRBY150D - Filter for micro-irrigation 1 1/2"
Filter disk. 120 mesh. Maximum pressure 10 bar. Large capacity.
€41.58
€69.30
| Attack size | 1 1/2 " |
| Type of attack | male/male |
ILCRBY150S - Filter for micro-irrigation 1 1/2"
The filter cartridge. 120 mesh. Maximum pressure 8 bar. Large capacity.
€34.86
€58.10
| Attack size | 1 1/2 " |
| Type of attack | male/male |
ILCRBY200D - Filter for micro-irrigation 2"
Filter disk. 120 mesh. Maximum pressure 10 bar. Large capacity.
€49.20
€82.00
| Attack size | 2" |
| Type of attack | male/male |
ILCRBY200S - Filter for micro-irrigation 2"
The filter cartridge. 120 mesh. Maximum pressure 8 bar. Large capacity.
€37.50
€62.50
| Attack size | 2" |
| Type of attack | male/male |
Infinity - Pop-up sprinkler, 29m range
Turret height 8.25 cm.
€306.26
€450.39
| Max. flow rate (l./min.) | 231.3 |
| Max. range (m) | 30.5 |
| Attack size | 1 1/2 " |
| Type of attack | female |
| Thread | ACME |
| Min. precipitation rate (mm/h) | 11 |
| Max. precipitation rate (mm/h) | 15 |
IPRB100 - 1" micro-irrigation cylinder filter
Cartridge filter. 200 mesh. Maximum pressure 10 bar. With pressure regulator.
€45.11
€75.19
| Attack size | 1 " |
| Filtering capacity (mesh) | 200 |
| Type of attack | male/male |
IQ-NCC-RS - Communication interface
Data connection module on RS-232 port.
€672.50
€1,120.83
€45.22
€47.60
| Action | greening |
| Consistency | liquid |
| Release | immediate |
€274.79
€289.25
| Action | greening |
| Consistency | liquid |
| Release | immediate |
€3.10
€5.16
| Max. flow rate (l./min.) | 2.1 |
| Max. range (m) | 4.2 |
€3.10
€5.16
| Max. flow rate (l./min.) | 2.1 |
| Max. range (m) | 4.2 |
JSW 2A - 1.25 HP Three-Phase Self-Priming Electric Pump OUTLET
Last items in stock
Flow rate up to 70 l/min (7.2 m³/h). Head up to 55 m. 0.90 kW (1-25 HP) motor.
€63.44
€317.20
| Motor connection | THREE-PHASE |
| Power (HP) | 1.25 |
| Max. flow rate (l./min.) | 120 |
| Max. head (m.) | 78 |


