€27.13 €33.49 -19%
Catalog
There are 5318 products.
HSN25 - 1" threaded nipple
Made of glass fiber reinforced nylon.
€1.74
| Attack size | 1 " |
| Type of attack | male/male |
| Thread | BSPT |
| Nominal pressure (PN) | 16 |
050607013 - 1 1/4" threaded nipple
Made of polypropylene.
€0.88
| Attack size | 1 1/4 " |
| Type of attack | male/male |
| Thread | BSPT |
| Nominal pressure (PN) | 6 |
HSN32 - 1 1/4" threaded nipple
Made of glass fiber reinforced nylon.
€2.48
| Attack size | 1 1/4 " |
| Type of attack | male/male |
| Thread | BSPT |
| Nominal pressure (PN) | 16 |
050607015 - 1 1/2" threaded nipple
Made of polypropylene.
€1.65
| Attack size | 1 1/2 " |
| Type of attack | male/male |
| Thread | BSPT |
| Nominal pressure (PN) | 6 |
HSN40 - 1 1/2" threaded nipple
Made of glass fiber reinforced nylon.
€2.92
| Attack size | 1 1/2 " |
| Type of attack | male/male |
| Thread | BSPT |
| Nominal pressure (PN) | 16 |
050607020 - 2" threaded nipple
Made of polypropylene.
€1.95
| Attack size | 2" |
| Type of attack | male/male |
| Thread | BSPT |
| Nominal pressure (PN) | 6 |
HSN50 - 2" threaded nipple
Made of glass fiber reinforced nylon.
€3.76
| Attack size | 2" |
| Type of attack | male/male |
| Thread | BSPT |
| Nominal pressure (PN) | 16 |
050107005 - 1/2" threaded sleeve
Made of polypropylene.
€0.85
| Attack size | 1/2 " |
| Type of attack | female/female |
| Thread | BSPT |
| Nominal pressure (PN) | 10 |
NYM02 - threaded socket 1/2"
In nylon reinforced with glass fibre.
€1.23
| Attack size | 1/2 " |
| Type of attack | female/female |
| Thread | BSPT |
050107007 - 3/4" threaded sleeve
Made of polypropylene.
€1.07
| Attack size | 3/4 " |
| Type of attack | female/female |
| Thread | BSPT |
| Nominal pressure (PN) | 10 |
HSS20 - 3/4" threaded sleeve
Made of glass fiber reinforced nylon.
€1.45
| Attack size | 3/4 " |
| Type of attack | female/female |
| Thread | BSPT |
| Nominal pressure (PN) | 16 |
050107010 - 1" threaded sleeve
Made of polypropylene.
€1.21
| Attack size | 1 " |
| Type of attack | female/female |
| Thread | BSPT |
| Nominal pressure (PN) | 10 |
