€27.13 €33.49 -19%
Garden irrigation
There are 927 products.
PGP-04 - Pop-up sprinkler, 14 m range
Turret height 10 centimetres.
€11.60
€12.21
| Max. flow rate (l./min.) | 53.8 |
| Max. range (m) | 14 |
| Attack size | 3/4 " |
| Type of attack | female |
| Thread | BSPP |
| Max. precipitation rate (mm/h) | 10 |
€43.02
€71.70
| Max. flow rate (l./min.) | 31.8 |
| Max. range (m) | 13.7 |
| Attack size | 1/2 " |
| Type of attack | female |
| Thread | FTP |
| Min. precipitation rate (mm/h) | 7 |
| Max. precipitation rate (mm/h) | 31 |
€69.06
€115.09
| Max. flow rate (l./min.) | 82 |
| Max. range (m) | 19.8 |
| Attack size | 1 " |
| Type of attack | female |
| Thread | BSPP |
PGP-ADJ - Pop-up sprinkler, 15 m range
Turret height 10 centimetres.
€11.16
€11.75
| Max. flow rate (l./min.) | 53.7 |
| Max. range (m) | 15 |
| Attack size | 3/4 " |
| Type of attack | female |
| Thread | BSPP |
| Max. precipitation rate (mm/h) | 10 |
T7P-52 - Pop-up sprinkler, 25m range
Turret height 12.7 centimeters.
€85.88
€126.29
| Max. flow rate (l./min.) | 115.3 |
| Max. range (m) | 25 |
| Attack size | 1 " |
| Type of attack | female |
| Thread | BSPP |
T7P-42 - Pop-up sprinkler, 25 m range
Turret height 12.7 centimeters.
€104.65
€153.90
| Max. flow rate (l./min.) | 115.3 |
| Max. range (m) | 25 |
| Attack size | 1 " |
| Type of attack | male/male |
| Thread | ACME |
300-00-00 - Multi-jet pop-up sprinkler
Turret height 7.5 centimeters. WITHOUT NOZZLE AND SHUTTER.
€32.29
€47.48
| Max. flow rate (l./min.) | 28.5 |
| Max. range (m) | 5.2 |
| Attack size | 3/4 " |
| Type of attack | female |
| Thread | NPT |
300-12-00 - Multi-jet pop-up sprinkler
Turret height 30 centimeters. WITHOUT NOZZLE AND SHUTTER.
€71.61
€105.31
| Max. flow rate (l./min.) | 28.5 |
| Max. range (m) | 9.2 |
| Attack size | 3/4 " |
| Type of attack | female |
| Thread | NPT |
8005 - Pop-up sprinkler, 24.7 m range
Turret height 12.7 centimeters.
€114.32
€190.53
| Max. flow rate (l./min.) | 137.4 |
| Max. range (m) | 24.7 |
| Attack size | 1 " |
| Type of attack | female |
| Thread | BSPP |
| Min. precipitation rate (mm/h) | 12 |
| Max. precipitation rate (mm/h) | 31 |
8005-SS - Pop-up sprinkler, 24.7 m range
Turret height 12.7cm. With stainless steel turret.
€143.22
€238.69
| Max. flow rate (l./min.) | 137.4 |
| Max. range (m) | 24.7 |
| Attack size | 1 " |
| Type of attack | female |
| Thread | BSPP |
| Min. precipitation rate (mm/h) | 12 |
| Max. precipitation rate (mm/h) | 31 |
T7PSS-52 - Pop-up sprinkler, 25m range
Turret height 12.7cm. With stainless steel turret.
€115.03
€169.17
| Max. flow rate (l./min.) | 115.4 |
| Max. range (m) | 25 |
| Attack size | 1 " |
| Type of attack | female |
| Thread | BSPP |
T7PSS-42 - Pop-up sprinkler, 25m range
Turret height 12.7cm. With stainless steel turret.
€134.03
€197.10
| Max. flow rate (l./min.) | 115.3 |
| Max. range (m) | 25 |
| Attack size | 1 " |
| Type of attack | male/male |
| Thread | ACME |