€27.13 €33.49 -19%
Garden irrigation
There are 924 products.
3504-PC SAM - Pop-up sprinkler, 10.7 m range
Turret height 10 cm. With check valve.
€21.32
€35.54
| Max. flow rate (l./min.) | 17.4 |
| Max. range (m) | 10.7 |
| Attack size | 1/2 " |
| Type of attack | female |
| Thread | BSPP |
NODE-BT-100-VALVE-B - 1-zone cockpit control unit
With solenoid valve. 1" connection. Manages 1 irrigation zone. Bluetooth.
€115.83
€121.93
| Number of zones | 1 |
| WiFi | option |
| Diet | drums |
| Attack size | 1 " |
| Type of attack | female/female |
| Bluetooth | Yes |
118-1563 - Fixed angle nozzle 4.6 m throw 360 degrees
Male Attachment. Precision Spray Adj Series.
€3.64
€5.36
| Max. range (m) | 4.6 |
| Working angle (degrees) | 360 |
PROS-02 - 5cm Pop-up Sprinkler
Turret height 5 cm. WITHOUT NOZZLE.
€1.96
€2.06
| Max. flow rate (l./min.) | 14.91 |
| Max. range (m) | 10.7 |
| Attack size | 1/2 " |
| Type of attack | female |
| Thread | BSPP |
PROS-03 - 7.5cm Pop-up Sprinkler
Turret height 7.5 cm. WITHOUT NOZZLE.
€1.96
€2.06
| Max. flow rate (l./min.) | 14.91 |
| Max. range (m) | 10.7 |
| Attack size | 1/2 " |
| Type of attack | female |
| Thread | BSPP |
Eagle 952E - Pop-up sprinkler, 31.8 m throw
Turret height 8.3 centimeters.
€611.22
€1,018.70
| Max. flow rate (l./min.) | 206.4 |
| Max. range (m) | 31.8 |
| Attack size | 1 1/2 " |
| Type of attack | female |
| Thread | ACME |
PRO-8A-HE - Variable angle nozzle 2.4 m throw
Female attack.
€1.16
€1.22
| Max. range (m) | 2.8 |
| Min. precipitation rate (mm/h) | 51 |
PRO-10A-HE - Variable angle nozzle 3.0 m throw
Female attack.
€1.16
€1.22
| Max. range (m) | 3.2 |
| Max. precipitation rate (mm/h) | 48 |
PRO-12A-HE - Variable angle nozzle 3.7 m throw
Female attack.
€1.16
€1.22
| Max. range (m) | 3.7 |
| Max. precipitation rate (mm/h) | 66 |
PRO-15A-HE - Variable angle nozzle 4.6 m throw
Female attack.
€1.16
€1.22
| Max. range (m) | 4.8 |
| Max. precipitation rate (mm/h) | 100 |
PRO-17A-HE - Variable angle nozzle 5.2 m throw
Female attack.
€1.16
€1.22
| Max. range (m) | 5.4 |
| Max. precipitation rate (mm/h) | 120 |
Water Control - 1-zone control unit for tap
Manages 1 irrigation zone. Bluetooth.
€78.06
€96.37
| Number of zones | 1 |
| WiFi | No |
| Diet | drums |
| Attack size | 3/4 " |
| Bluetooth | Yes |


