€27.13 €33.49 -19%
Prices drop
There are 4526 products.
PGV-100G-B-DC - 1" solenoid valve
Female/female connection. Without flow regulator. Bistable solenoid.
€30.97
€32.60
| Attack size | 1 " |
| Type of attack | female/female |
PGV-101-GB - 1" solenoid valve
Female/female connection. With flow regulator.
€18.80
€19.79
| Attack size | 1 " |
| Type of attack | female/female |
PGV-101-MM-B - 1" solenoid valve
Male/male connection. With flow regulator.
€18.80
€19.79
| Max. flow rate (l./min.) | 150 |
| Attack size | 1 " |
| Type of attack | male/male |
PGV-101-MM-B-DC - 1" solenoid valve
Male/male connection. With flow regulator. Bistable solenoid.
€30.97
€32.60
| Attack size | 1 " |
PGV-151-B - 1 1/2" solenoid valve
Female/female connection. With flow regulator.
€54.47
€57.34
| Attack size | 1 1/2 " |
| Type of attack | female/female |
PGV-201-B - 2" solenoid valve
Female/female connection. With flow regulator.
€64.59
€67.99
| Attack size | 2" |
| Type of attack | female/female |
Photovoltaic Module Kit - 2 Photovoltaic Modules
High efficiency.
€1,174.92
€2,136.22
PK 100 - 1.5 HP three-phase peripheral impeller electric pump
1.1 Kw (1.5 HP) motor. Flow rate up to 70 l/min (4.2 m³/h). Head up to 80 m.
€280.92
€484.34
| Motor connection | THREE-PHASE |
| Power (HP) | 1.5 |
| Max. flow rate (l./min.) | 70 |
| Max. head (m.) | 80 |
PK 200 - 2 HP three-phase peripheral impeller electric pump
Flow rate up to 80 l/min (4.8 m³/h). Head up to 86 m. 1.5 Kw (2 HP) motor.
€300.73
€518.50
| Motor connection | THREE-PHASE |
| Power (HP) | 2 |
| Max. flow rate (l./min.) | 80 |
| Max. head (m.) | 86 |
PK 300 - 3 HP three-phase peripheral impeller electric pump
2.2 Kw (3 HP) motor. Flow rate up to 90 l/min (5.4 m³/h). Head up to 95 m.
€309.22
€533.14
| Motor connection | THREE-PHASE |
| Power (HP) | 3 |
| Max. flow rate (l./min.) | 90 |
| Max. head (m.) | 95 |
PK 60 - 0.50 HP three-phase peripheral impeller electric pump
Flow rate up to 40 l/min (2.4 m³/h). Head up to 38 m. 0.37 Kw (0.50 HP) motor.
€96.94
€167.14
| Motor connection | THREE-PHASE |
| Power (HP) | 0.40 |
| Max. flow rate (l./min.) | 40 |
| Max. head (m.) | 40 |
PK 65 - 0.75 HP three-phase peripheral impeller electric pump
Flow rate up to 50 l/min (3 m³/h). Head up to 50 m. 0.55 Kw (0.75 HP) motor.
€117.46
€202.52
| Motor connection | THREE-PHASE |
| Power (HP) | 0.75 |
| Max. flow rate (l./min.) | 50 |
| Max. head (m.) | 50 |


