€27.13 €33.49 -19%
Catalog
There are 5484 products.
copy of 2CP 25/130 - 1 HP three-phase twin-impeller centrifugal pump
Last items in stock
Flow rate up to 100 l/min (6 m³/h). Head up to 42 m. 0.75 Kw (1 HP) motor.
€209.35
€402.60
| Motor connection | THREE-PHASE |
| Power (HP) | 1 |
| Max. flow rate (l./min.) | 100 |
| Max. head (m.) | 42 |
copy of UPm 2/3 (10m) - 0.75 HP single-phase submersible electric pump
Last items in stock
Flow rate up to 80 l/min (4.8 m³/h). Head up to 48.5 m. 0.55 kW (0.75 HP) motor. 10-meter cable.
€312.12
€600.24
| Motor connection | SINGLE-PHASE |
| Power (HP) | 0.75 |
| Max. flow rate (l./min.) | 80 |
| Max. head (m.) | 48.5 |
UPm 2/4 (10m) - 1 HP single-phase submersible electric pump OFFER
Last items in stock
Flow rate up to 80 l/min (4.8 m³/h). Head up to 64.5 m. 0.75 kW (1 HP) motor. 10 m cable.
€327.98
€630.74
| Motor connection | SINGLE-PHASE |
| Power (HP) | 1 |
| Max. flow rate (l./min.) | 80 |
| Max. head (m.) | 64.5 |
4PDm/0.75 - 4" 0.75 HP single-phase rewindable motor OFFER
Last items in stock
Power: 0.55 Kw (0.75 HP). Voltage: 230 V / 50 Hz. Current: 4.7 A. RPM: 2830/min.
€155.43
€298.90
| Motor connection | SINGLE-PHASE |
| Power (HP) | 0.75 |
100-HVFBSP - 1" Solenoid Valve
Female/female connection. Without flow regulator.
€20.57
€34.28
| Max. flow rate (l./min.) | |
| Attack size | 1 " |
| Type of attack | male/male |
5004-PC30 SAM - Pop-up sprinkler, 15.2 m range
Turret height 10 cm. With check valve.
€25.16
€41.93
| Max. flow rate (l./min.) | 36.6 |
| Max. range (m) | 15.2 |
| Attack size | 3/4 " |
| Type of attack | female |
| Thread | BSPP |
| Min. precipitation rate (mm/h) | 5 |
| Max. precipitation rate (mm/h) | 38 |
€121.99
€203.31
| Number of zones | 1 |
| WiFi | No |
| Modular | No |
| Diet | drums |
| Bluetooth | Yes |
4-SST-PC - Rectangular band nozzle, 1.2 x 9.1 m throw
Male attachment. Side band.
€1.84
€2.71
| Max. range (m) | 5.5 |
| Type of attack | male |
ILCRBY075D - 3/4" Micro-Irrigation Filter OUTLET
Last items in stock
Disc filter. 120 mesh. Maximum pressure 10 bar . Large capacity.
€9.00
€20.00
| Attack size | 3/4 " |
| Filtering capacity (mesh) | 120 |
| Type of attack | male/male |
€13.50
€30.00
RB1201-210 - 1" 2-Outlet Pipe Manifold
1" F x 2-way swivel 1" F x 1" M.
€16.21
€27.01
| Attack size | 1 " |
RB1301-410 - 1" 4-Way Pipe Manifold
4 outlets 1" F x 1" M joint to 4 outlets x 1" M.
€34.07
€56.78
| Attack size | 1 " |