€27.13 €33.49 -19%
Fixed underground
There are 50 products.
US-418 - Pop-up sprinkler, 5.5 m range
Turret height 10 centimeters. Variable working angle.
€3.78
€6.30
| Max. flow rate (l./min.) | 3.7 |
| Max. range (m) | 5.5 |
| Attack size | 1/2 " |
| Type of attack | male |
| Thread | BSPP |
PSU-04-10A - Pop-up sprinkler, 3 m range
Turret height 10 centimeters. Variable working angle.
€2.19
€2.31
| Max. flow rate (l./min.) | 7.55 |
| Max. range (m) | 3 |
| Attack size | 1/2 " |
| Type of attack | female |
| Thread | BSPP |
PSU-04-12A - Pop-up sprinkler, 3.7 m range
Turret height 10 centimeters. Variable working angle.
€2.19
€2.31
| Max. flow rate (l./min.) | 9.84 |
| Max. range (m) | 3.7 |
| Attack size | 1/2 " |
| Type of attack | female |
| Thread | BSPP |
PSU-04-15A - Pop-up sprinkler, 4.6 m range
Turret height 10 centimeters. Variable working angle.
€2.19
€2.31
| Max. flow rate (l./min.) | 14.28 |
| Max. range (m) | 4.6 |
| Attack size | 1/2 " |
| Type of attack | female |
| Thread | BSPP |
PSU-04-17A - Pop-up sprinkler, 5.2 m range
Turret height 10 centimeters. Variable working angle.
€2.19
€2.31
| Max. flow rate (l./min.) | 17.82 |
| Max. range (m) | 5.2 |
| Attack size | 1/2 " |
| Type of attack | female |
| Thread | BSPP |
570Z-4P - 10cm Pop-up Sprinkler
Turret height 10 centimeters. WITHOUT NOZZLE.
€4.54
€6.67
| Max. flow rate (l./min.) | 17 |
| Max. range (m) | 3.20 |
| Attack size | 1/2 " |
| Type of attack | female |
| Thread | BSPP |
570Z-4LP - 10cm Pop-up Sprinkler
Turret height 10 centimeters. For low pressures. WITHOUT NOZZLE.
€5.58
€8.21
| Max. flow rate (l./min.) | 17 |
| Max. range (m) | 5.5 |
| Attack size | 1/2 " |
| Type of attack | female |
| Thread | BSPP |
570Z-4P-COM - 10cm Pop-up Sprinkler
Turret height 10 cm. With check valve. WITHOUT NOZZLE.
€9.86
€14.51
| Max. flow rate (l./min.) | 17 |
| Max. range (m) | 3.20 |
| Attack size | 1/2 " |
| Type of attack | female |
| Thread | BSPP |
570Z-4P-XF - 10cm Pop-up Sprinkler
Turret height 10 centimeters. With X-Flow device. WITHOUT NOZZLE.
€8.09
€11.90
| Max. flow rate (l./min.) | 17 |
| Max. range (m) | 5.5 |
| Attack size | 1/2 " |
| Type of attack | female |
| Thread | BSPP |
570Z-4P-PRX - 10cm Pop-up Sprinkler
Turret height 10 cm. With X-Flow device. With pressure limiter. WITHOUT NOZZLE.
€13.75
€20.22
| Max. flow rate (l./min.) | 17 |
| Max. range (m) | 5.5 |
| Attack size | 1/2 " |
| Type of attack | female |
| Thread | BSPP |
1804 - 10cm Pop-up Sprinkler
Turret height 10 centimeters. WITHOUT NOZZLE.
€3.03
€5.05
| Max. flow rate (l./min.) | 5.5 |
| Max. range (m) | 5.5 |
| Attack size | 1/2 " |
| Type of attack | female |
| Thread | BSPP |
1804 SAM - 10cm Pop-up Sprinkler
Turret height 10 centimeters. WITHOUT NOZZLE.
€6.40
€10.66
| Max. flow rate (l./min.) | 5.5 |
| Max. range (m) | 5.5 |
| Attack size | 1/2 " |
| Type of attack | female |
| Thread | BSPP |


