€27.13 €33.49 -19%
Catalog
There are 5315 products.
100-HVFBSP - 1" Solenoid Valve
Female/female connection. Without flow regulator.
€23.97
€39.94
| Max. flow rate (l./min.) | |
| Attack size | 1 " |
| Type of attack | female/female |
| Thread | BSP |
5004-PC30 SAM - Pop-up sprinkler, 15.2 m range
Last items in stock
Turret height 10 cm. With check valve.
€25.16
€41.93
| Max. flow rate (l./min.) | 36.6 |
| Max. range (m) | 15.2 |
| Attack size | 3/4 " |
| Type of attack | female |
| Thread | BSPP |
| Min. precipitation rate (mm/h) | 5 |
| Max. precipitation rate (mm/h) | 38 |
4-SST-PC - Rectangular band nozzle, 1.2 x 9.1 m throw
Male attachment. Side band.
€2.71
€3.99
| Max. range (m) | 5.5 |
| Type of attack | male |
ILCRBY075D - 3/4" Micro-Irrigation Filter
Last items in stock
Disc filter. 120 mesh. Maximum pressure 10 bar . Large capacity.
€12.00
€20.00
| Attack size | 3/4 " |
| Filtering capacity (mesh) | 120 |
| Type of attack | male/male |
€7.50
€30.00
€16.86
€28.10
| Attack size | 1 " |
RB1301-410 - 1" 4-Way Pipe Manifold
Last items in stock
4 outlets 1" F x 1" M joint to 4 outlets x 1" M.
€33.58
€55.97
| Attack size | 1 " |
RB1220-010 - 1" MFFF Cross Fitting
1" F x 1" FX joint 1" F x 1" M joint.
€8.84
€14.73
| Attack size | 1 " |
SQHLF - 180 Degree Angle Compensating Nozzle
Female attack.
€4.10
€6.83
| Max. range (m) | 1.2 |
| Working angle (degrees) | 180 |
| Type of attack | female |
VX 15/35 - 1.5 HP three-phase VORTEX electric pump for waste water OFFER
Last items in stock
Flow rate up to 500 l/min (30 m³/h). Head up to 14 m. 1.1 kW (1.5 HP) motor.
€318.47
€612.44
| Motor connection | THREE-PHASE |
| Power (HP) | 1.5 |
| Max. flow rate (l./min.) | 500 |
| Max. head (m.) | 14 |
4SR 6/9 S-HYD - 150-liter submersible pump OFFER
Out-of-Stock
HYDRAULIC PART. WITHOUT MOTOR. Flow rate up to 150 l/min (1.8 m³/h). Head up to 57 metres.
€160.50
€308.66
| Power (HP) | 1.5 |
| Max. flow rate (l./min.) | 150 |
| Max. head (m.) | 57 |
€67.50
€270.00
(4/5) out of 147 total ratings