€27.13 €33.49 -19%
Prices drop
There are 4526 products.
PQm 65-Bs - 0.75 HP single-phase peripheral impeller electric pump
Flow rate up to 50 l/min (3 m³/h). Head up to 56.5 m. 0.55 Kw (0.75 HP) motor.
€233.51
€402.60
| Motor connection | SINGLE-PHASE |
| Power (HP) | 0.75 |
| Max. flow rate (l./min.) | 50 |
| Max. head (m.) | 56.5 |
PQm 80 - 1 HP single-phase peripheral impeller electric pump
Flow rate up to 50 l/min (3 m³/h). Head up to 70 m. 0.75 Kw (1 HP) motor.
€155.67
€268.40
| Motor connection | SINGLE-PHASE |
| Power (HP) | 1 |
| Max. flow rate (l./min.) | 50 |
| Max. head (m.) | 70 |
PQm 81-Bs - 0.75 HP single-phase peripheral impeller electric pump
Flow rate up to 20 l/min (1.2 m³/h). Head up to 95 m. 0.55 Kw (0.75 HP) motor.
€240.58
€414.80
| Motor connection | SINGLE-PHASE |
| Power (HP) | 0.75 |
| Max. flow rate (l./min.) | 20 |
| Max. head (m.) | 95 |
PQm 81-PPS - 0.75 HP single-phase peripheral impeller electric pump
Flow rate up to 90 l/min (1.32 m³/h). Head up to 22 m. 0.55 Kw (0.75 HP) motor.
€211.57
€364.78
| Motor connection | SINGLE-PHASE |
| Power (HP) | 0.75 |
| Max. flow rate (l./min.) | 90 |
| Max. head (m.) | 22 |
PQm 90 - 1 HP single-phase peripheral impeller electric pump
Flow rate up to 40 l/min (2.4 m³/h). Head up to 90 m. 0.75 Kw (1 HP) motor.
€182.56
€314.76
| Motor connection | SINGLE-PHASE |
| Power (HP) | 1 |
| Max. flow rate (l./min.) | 40 |
| Max. head (m.) | 90 |
Pre-Stress - Biostimulant for 1 Kg lawn
Growth stimulator.
€30.50
€32.10
| Action | anti-stress, strengthening |
| Consistency | liquid |
| Release | immediate |
Pre-Stress - Biostimulant for lawn 250 gr
Growth stimulator.
€19.57
€20.60
Pre-Stress - Biostimulant for the lawn of 5 Kg
Growth stimulator.
€140.03
€147.40
| Action | anti-stress |
| Consistency | liquid |
| Release | immediate |
PRESET - Adjustable single-phase pressure switch 9 bar
Adjustable from 0.8 to 9 bar.
€106.19
€165.92
| Power (HP) | 2 |
| Line Current (Ampere) | |
| Attack size | 1 " |
| Type of attack | male |
PRESFLO MULTI - Electronic pressure regulator
Last items in stock
For pumps up to 2 HP. With pressure gauge. With auto-reset.
€146.79
€229.36
| Power (HP) | 2 |
| Max. flow rate (l./min.) | |
| Restart pressure (bar) | 2 bars |
| Line Current (Ampere) | 16 A |
| Attack size | 1 " |
| Type of attack | male/female |
PRESFLO VARIO - Electronic pressure regulator
For pumps up to 2 HP. With pressure gauge. With auto-reset.
€72.61
€113.46
| Power (HP) | 2 |
| Max. flow rate (l./min.) | |
| Restart pressure (bar) | 0.8 |
| Line Current (Ampere) | |
| Attack size | 1 " |
| Type of attack | female |
PRF-075-RBY - 3/4" micro-irrigation filter
Cartridge filter. 70 mesh. Maximum pressure 10 bar. With pressure regulator.
€20.31
€33.86
| Attack size | 3/4 " |
| Filtering capacity (mesh) | 200 |
| Type of attack | male/male |

